تریتا فناور برتر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

به‌تازگی، در هفته پژوهش مدیرکل سیاست‌گذاری امور پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری محقق برتر و فناور برتر کشور را در روز سه شنبه 25 آذرماه و در 21 امین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور معرفی کرد. با ما همراه باشید تا شمارا با فناور برتر کشور آشنا کنیم.

معرفی فناور برتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دکتر محسن شریفی در نشست خبری آنلاین هفته پژوهش که سه شنبه، 18 آذر برگزار شد، پس‌ازآن که در مورد اهمیت نقش دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها برای ادامه فعالیت‌های تحقیقاتی در دوره کرونا توضیحاتی را ارائه داد، بیان کرد که بر اساس آمارها، ایران در تولید علم در سال جاری رشد قابل‌توجهی داشته است.

پس از ارائه توضیحات در مورد رشد علمی ایران در سال جدید، دکتر محسن شریفی به‌عنوان مدیرکل سیاست‌گذاری امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پژوهشگر و فناور برتر کشور تقدیر کرد.

دکتر شریفی بیان کرد که فناور برتر کشور از سوی تیم داوری  70 نفره در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب شد و خروجی نهایی، پس از بررسی پرونده 223 پرونده، توسط این تیم 70 نفره انتخاب شد.

شرکت تریتا
شرکت تریتا
فناور برتر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

تریتا فناور برتر وزارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

مراسم 21 امین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور در سالن شهدای جهاد علمی برگزار شد.
دکتر اسحاق جهانگیری (معاون اول رئیس‌جمهوری)، دکتر منصور غلامی (وزیر علوم، تحقیقات و فناوری)، دکتر سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری)، معاونین وزارتخانه‌های بهداشت و صمت و خانواده شهید فخری زاده در این مراسم حضور داشتند.

شرکت تریتا
شرکت تریتا
حضور دکتر اسحاق جهانگیری، دکتر منصور غلامی و دکتر سورنا ستاری در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور

دکتر شریفی در این مراسم بیان کردند که: مهم‌ترین شاخص‌ها برای انتخاب پژوهشگر و فناور برتر امسال، نقش‌آفرینی مناسب در این فناور برای حل مشکلات جامعه، انجام پژوهش‌های تقاضامحور و میزان فروش محصولات ارائه‌شده بود.
پس از ارائه توضیحات لازم، تریتا تولیدکننده پانسمان پیشرفته ، به‌عنوان فناور برتر وزارت علوم در حوزه پژوهش و فناوری انتخاب شد.

این مراسم به‌صورت حضوری و پخش به‌صورت وبیناری برای تمام دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری کشور برگزار شد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *